O DRUŠTVU

Društvo Primorskih arhitektov, skrajšano ime "Društvo DPA", je bilo ustanovljeno 16. novembra 1979, kot prostovoljno, strokovno združenje arhitektov in študentov arhitekture.

DPA deluje na območju občin Ajdovščina, Bovec, Brda, Divača, Hrpelje - Kozina, Kanal ob Soči, Kobarid, Komen, Mestna občina Nova Gorica, Miren - Kostanjevica, Renče -Vogrsko, Šempeter - Vrtojba, Sežana, Tolmin in Vipava.

"Čemu društvo arhitektov?" - govor arhitekta Ronija Nemca na ustanovnem srečanju društva.

NAMEN IN NALOGE DRUŠTVA

Namen DPA je pospeševanje, podpiranje in razvijanje vseh dejavnosti, ki se ukvarjajo s problematiko arhitekture, krajine, prostora in okolja. Za izvrševanje svojega poslanstva DPA opravlja naslednje naloge:
  • s svojo strokovno avtoriteto usmerja dejavnost arhitekture v najširšem smislu;
  • skrbi za spoznavanje in predstavitev dobrih prostorskih in arhitekturnih praks;
  • skrbi za dvig strokovne ravni arhitektov;
  • aktivno sodeluje na področju odločanja o bodoči ureditvi prostora;
  • kritično sodeluje z državnimi organi in institucijami pri vseh zadevah urejanja in
  • oblikovanja prostora ter varstva okolja;
  • prizadeva si, da se za vse pomembnejš e posege v prostor mesta in regije, zlasti pa za vse pomembne zgradbe in druge posege v prostor razpisujejo javni strokovni natečaji in/ali drugi demokratični postopki pridobivanja strokovnih rešitev ter pomaga pri njihovi izvedbi;
  • daje pobude in podpore znanstveno raziskovalnemu delu s področ ja arhitekture in urejanja prostora;
  • sodeluje z drugimi podobnimi ali sorodnimi društvi doma in v tujini;
  • zastopa strokovne interese svojih članov;
  • skrbi za nenehno vključevanje novih članov.

ORGANIZIRANOST v obdobju 2016-18:
Predsednica društva: Ines Bonutti.
Člani Izvršnega odbora društva: Jana Bavdaž (blagajnik), Simon Kerševan (tajnik), Kristina Pahor (zapisnikar), Nataša Ipavec, Polona Filipič, Tina Krošelj, Polona Kete in Mojca Magajne.
Za sodelovanje s partnerskimi društvi v skupini "CARINarnica - bivak urbane kulture" skrbita Ines Bonutti in Aleksandra Torbica.

POSTANI ČLAN

K društvu je mogoče pristopiti ob izpolnitvi pristopne izjave, ki jo pošljete na sedež društva oziroma po elektronski pošti. Članarino pa lahko nakažete na  transakcijski račun društva, ki je naveden na pristopni izjavi.

Letna članarina za redne člane znaša 20 evrov, za študente pa je članstvo v društvu brezplačno.